نوشته های علی پورهاشمی

فرزند پائیز

پسر ایرانم
دلشکسته این سرزمین
گندم وجودم در دورانی قد کشید که هیچ ندیدم
جز ستم...غم...نان...دین گریزی... بی عدالتی
برای بقاء باید درخفاء بمانم نمی دانم تا کی اما این نیز بگذرد
خواهان برابری..، برداری..، وآزادیم
از بازیچه قراردادن دین خسته ام
از تمرکز اجباری قدرت خسته ام
بیزارم از دورنگی و خواهان تحولم و معتقدم به جدایی دین از سیاست
دمکراتم و پایبند به ارزش های الهی

و شعار من زنده باد مخالف من و دعای من برای شماصبوری است

علی پورهاشمی بهار ۸۷

حضور جوانان در شورای شهر و بزرگان عرصه سیاست

دوشنبه, ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶، ۰۴:۰۵ ق.ظ

بزرگان عرصه سیاست در انتخابات شورا شهر همه چیز را در انحصار خود و اطرافیان خود گرفتن و اجازه عرض اندام به جوانان را نمی دهند. 

بزرگان در انتخابات شوراها باید به جوانان میدان بدهند و تجربه خود را به کاندیدای جوان منتقل کنند. و یادشان باشد در پیروزی انقلاب اسلامی چه قبل از پیروزی و چه بعد آن جوانان همواره از نقش تاثیرگذاری برخورد دار بودن و توانستن در انقلاب و دفاع مقدس نقش بسزایی بی آفریند.

بزرگان عرصه سیاست جوانان با استعداد و نخبه و خلاق و پر تلاش را شناسی کنند. و برای شان وقت بگذارند.، و زمینه حضور جوانان را در شورای شهر فراهم آورند. و بهتر از بنده حقیر ،خصوصیات جوانان امروز را می دانند.، که نمونه بارزش می توان به مطالب گری، نوآوری‌، به روز بودن، خلاقیت، ایده های نو اشاره کرد. 

به اعتقاد بنده پویای شورای شهر مرتبط به جوان بودن و تخصص لازم اعضای شورای شهر هست.

اشاره ای به سخنان دکترعارف بعد از انتخابات هفت اسفند دارم مبنی بر اینکه فرمودند: «شوراهای اسلامی شهر و روستا که نقش پارلمان های محلی را ایفا می کنند باید به دست جوانان و زنان متخصص و دلسوز سپرد و خواهش من از نسل اولی ها این است که در انتخابات شوراها عرصه را برای حضور جوانان و زنان باز بگذارند.

به همین منظور دکتر عارف انتخابات شوراها را فرصتی مغتنم برای ورود جوانان و زنان می داند فرصتی که در صورت استفاده مناسب می تواند دستاوردهای مهمی به همراه داشته باشد. البته جا دارد که ذکر کنم ، همواره موانعی در مسیر مشارکت جوانان وجود دارد که اصلی ترین آن بی توجه ای در جامعه از سوی بزرگان عرصه سیاست است.، و از موانع دیگر حضور جوانان این است که ورود به عرصه هایی مانند شورا و مجلس بدون هزینه‌های مالی امکان پذیر نیست.، احزاب و انجمن های که به جوانان ایمان دارند باید منابع مالی شان را تامین کنند و نباید با گرفتن حق عضویت به فکر خود و دوستان خود باشند.

یادشان باشد جوان برای مدیریت کشور باید پله های عرصه مدیریت را طی کنند و چه بهتر از شورای شهر شروع شود. و بنده حقیر  در انتخابات شورای شهر حامی هم نسلان خود هستم.

سید علی پورهاشمی 


#انتخابات_شورای_شهر #جوانان #سیاست #رای_پاک_شورای_پاک #شورای_شهر

۹۶/۰۲/۱۸
علی پورهاشمی