نوشته های علی پورهاشمی

فرزند پائیز

پسر ایرانم
دلشکسته این سرزمین
گندم وجودم در دورانی قد کشید که هیچ ندیدم
جز ستم...غم...نان...دین گریزی... بی عدالتی
برای بقاء باید درخفاء بمانم نمی دانم تا کی اما این نیز بگذرد
خواهان برابری..، برداری..، وآزادیم
از بازیچه قراردادن دین خسته ام
از تمرکز اجباری قدرت خسته ام
بیزارم از دورنگی و خواهان تحولم و معتقدم به جدایی دین از سیاست
دمکراتم و پایبند به ارزش های الهی

و شعار من زنده باد مخالف من و دعای من برای شماصبوری است

علی پورهاشمی بهار ۸۷

کودکان: جنگ و خشونت

سه شنبه, ۹ خرداد ۱۳۹۶، ۰۲:۱۳ ب.ظ


کودکان امروز در حال تکرار همان صحنه هایی هستند که پدرانشان دیروز شاهد آن بودند.، که به این نسل معصوم خشونت جنگی و نوشتن وصیت نامه را یاد می دهند.کودکان باید زندگی کنند ،شادی کنند و با اسباب بازی شان سرگرم باشند. نسل من ، بعد انقلاب پنجاه و هفت قربانی خشونت جنگی بوده و جنگ را حس کرده... دیگر نباید گذاشت این نسل طعم تلخ ،جنگ ،خشونت و نفرت را بچشد
هنگامی که سلاح به کودکان می دهیم و نوشتن وصیت نامه را به شان توصیه می کنیم.، و یادشان می دهیم زندگی لذت نداره و لذت و شادی در جایی دیگر است یعنی تباه شدن زندگی عادی شان.. سلاح به دست دادن و نوشتن وصیت نامه، همه خشونت هایی است که در حق کوکان معصوم سرزمین مان انجام می دهند. احساس نفرت، جنگ و خشونت زندگی را برای کودکان سرزمینم تلخ می کند.
هنگامی که جنگ نیست و ما در رخ دادن و پیش بردن آن نقشی نداریم چه لزومی دارد که سلاح دست شان دهند و بگویند وصیت نامه بنویسند.
حتی خدای نکرده اگر چه در کشور و منطقه ،جنگی رخ بدهد. باید کودکان را از فضای جنگی دور کنند و راه های دور کردن از فضایی جنگی را، مسئولان باید ، در ذهن داشته باشند
پسرانی که به جای اسباب بازی، کتاب داستان،دیدن کارتون،بازی با همسالان، موسیقی سلاح‌های جنگی واقعی را در دست بگیرند و تفریحشان شرکت در مانور جنگی و رزمایش باشد، به لحاظ روانی بسیار خشونت طلب‌تر از هم سن و سالهای شان خواهند بود که در محیطی طبیعی رشد کرده اند.، و این چنین است که بی رحمی، خشونت ،قتل و جنایت در آنها نهادینه خواهد شد.
عصبانی ام... به امید صلح ، دوستی و جهانی عاری از خشونت و جنگ طلبی
زنده باد زندگی و شادی
۹۶/۰۳/۰۹
علی پورهاشمی